Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 620 kayıtlı firma bulundu

Sivil Toplum Kuruluşları Kategorisi Dernekler Birlikler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Dernekler Birlikler Firma Rehberi

Dernekler, gerçek ya da tüzel olmak kaydıyla, en az 7 kişinin bir araya gelerek oluşturdukları yapılanmalardır. Öyle ki bu tür yapılanmalar belirli bir amacı gerçekleştirmek, edinilen amaçlar doğrultusunda gerekli bilgi ve çalışmaları yapmayı temel görev edinmelidir. Dernekler aslına bakıldığında bir tür kişi topluluğudur. Kesinlikle, hukuka ya da ahlaka uygun olmayan koşullar barındıramazlar ve bu koşullarda kurulmaları mümkün değildir. Dernek kurucularının da elem gerçekleştirme ehliyetine sahip olması şarttır.

Dernekler, kuruluş bildirimlerini, dernek tüzüklerini ve de arda kalan tüm gerekli belgeleri toparlayıp, bulunulan yerin en büyük mülki amirine teslim ettiklerinde hemen tüzel kişilik kazanır. Bu süreçte mülki amirlerin de edinilen evraklarda eksik olup olmadığına 60 gün içerisinde bakmak zorundadır. Eğer eksik varsa da, 30 gün içerisinde tamamlanması talep edilecektir. Sitemizin bu kategorisi üzerinden dernek ve birlik ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Sivil Toplum Kuruluşları Kategorisi Dernekler Birlikler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.