Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.574 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Doğalgaz ve Gazlı Yakıtların Üretimi Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Doğalgaz ve Gazlı Yakıtların Üretimi Firma Rehberi

Doğalgaz, organik madde olarak bitki ve hayvan atıklarının yeryüzünün alt katmanlarına milyonlarca yıl süren sıcaklık ve basınç etkenlerle doğal dönüşüm sonucunda oluşmaktadır. Yanıcı, kokusuz, renksiz ve havadan daha hafif bir gazdır.

Doğalgaz yer kabuğunun içinde bulunan fosil kaynaklı yanıcı bir gazdır. Bir petrol türüdür. Yakıt olarak önem sıralamasında petrolden sonra ikinci sırayı almaktadır. 
Dünya üzerinde Antarktika dışında tüm kıtalarda doğalgaz ve gazlı yakıtların üretimi yapılmaktadır. En büyük doğalgaz üreticileri ABD, Kanada, Hollanda ve İran’dır. Doğalgaz ve gazlık yakıtları taşımanın en kolay ve ekonomik yolu ise boru hatlarıdır.

Doğalgaz; konutlarda ısıtma ve soğutma, pişirme ve sıcak su elde etme görevine sahiptir. Küçük sanayi, fırın ve atölyelerde üretim amaçlı olarak kullanılır. Kiremit ve cam imalatında kullanılan doğalgaz ve gazlı yakıtlar, tekstil sektörü içinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Türkiye’nin elektrik üretiminin ihtiyacını küçümsenmeyecek bir şekilde karşılamaktadır. Doğalgazın en büyük avantajı her an için kullanıma açıktır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Doğalgaz ve Gazlı Yakıtların Üretimi Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.