Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 7.479 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Elektronik Malzeme - Parça Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektronik Malzeme - Parça Firma Rehberi

Elektronik malzeme; elektronik sistemlerinde kullanılan, elektronların ve onların alanlarını etkileyen cihazdır. Elektronik malzemelerin 2 veya daha fazla bağlantısı vardır. Ancak antenler bunun dışındadır. Antenlerde tek uç bulunmaktadır. Bağlantı uçları çoğunlukla baskı devre üzerine lehim yapılarak kullanılır. Elektronik malzemeler paket içine seri halde konulduğu gibi ayrı ayrı da paketlenebilir. Elektronik malzemeler aktif, pasif ve elektromekanik şekilde 3 çeşit olarak sınıflandırılır.

Aktif elektronik malzemeler, 2 veya daha fazla elementten oluşmuş, çalışabilmeleri için voltaja ihtiyaç duyan malzemelerdir. Tek başlarına kullanılsa bile verimli devre için pasif elektronik malzemeye ihtiyaç duymaktadır. Diyotlar, transistör, tristörler, entegre devreler ve pil aktif elektronik malzemelere örnektir.

Pasif elektronik malzemeler; tek elementten meydana gelen, görevini yerine getirirken herhangi bir enerjiye gerek duymayan, tek tip maddeden yapılan malzemelerdir. Bu pasif elektronik malzemeler, genel amaçlı elemanlardır. Her elektronik devrede kullanılmaktadır. Dirençler, ayarlanabilir dirençler, kondansatörler, bobinler, transformatörler pasif elektronik malzemelerdir.

Elektromekanik devre elemanı; hareket eden kısımları oluşturulan, elektronik devreye katkı sağlayan elektronik malzemelerdir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Elektronik Malzeme - Parça Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.