Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 2.115 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Ticareti Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Enerji Ticareti Firma Rehberi

Enerjinin üretimi, ithal edilmesi kadar üretilen enerjinin de piyasa koşullarında pazarlanması büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye’de enerji sektörünün rekabet ortamına açılması, tamamen serbestleşmesi yasal ve mali yönden birden çok adım atılmaktadır. Doğalgaz ve enerji piyasası özel hukukta kişilerin olan paylarının arttırılması, başta dağıtım olmakla beraber birçok piyasa faaliyetinde enerji ticareti söz konusudur.

Enerjinin perakende ve toptan satış ticareti, tedarik çerçevesinde belirlenen mevzuatın öngördüğü koşulları taşıyan kişiler tarafından yürütülmektedir. Gerek enerji piyasası gerekse doğalgaz piyasasında hukuk tüzel kişilerince yerine getirilmektedir. Tedarik edebilme lisansı alınması süreci hızlandırmaktadır ancak başvuru öncesinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Yürütecek şirketin türünün ne olduğu, şirketin ana sözleşmesinde yer alan hususlar, şirketin asgari sermayesinin ne kadar kullanılacağı, bulunan lisans süresinin uzatılmasının belirlenen kanun ve yönetmelik tarafından sürelerin göz önünde bulundurulması bahsedilen hususlardan başlıcalardır. Şirketin belirlenen mevzuata ta ki sermayeye ulaşamaması durumunda şirketin sermaye arttırmaya yönelik çalışma yapması gerekmektedir. Türk Ticaret Kanunu’nun öngördüğü koşullar göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Ticareti Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.