Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 4.276 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Gıda Sosu ve Katkıları İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Gıda Sosu ve Katkıları İmalatı Firma Rehberi

Kullanım yerlerine göre gıda sosu ve katkı maddeleri dört gruba ayrılmaktadır. Raf ömrünü uzatan gıda maddeleri, duyusal tadı aktife eden katkı maddeleri, işleme yardım eden katkı maddeleri ve beslenme değerini dengelenmesini sağlayan katkı maddelerinden oluşmaktadır.

Gıda sosu ve katkıları imalatı tek başlarına çoğunlukla tüketilmeyen, gıda ürününün hammaddesi, ana maddesi ya da yardımcı madde olarak tercih edilen ürünün ambalajlanması, ürünün işlenmesi, ürünün görüşü, tadı ve koku diğer belirlenen niteliklerin düzenlenmesi, korunması ve istenilmeyen değişimlere karşı korumak amaçlı kullanılan maddedir.

Gıda katkı maddelerinin ana fonksiyonları ise; üretilen gıda veya içeceklerin raf ömrünün uzatılması, duygusal ve seçilen renk özelliklerinin iyi hale getirilmesi, kalite dengesinin korunması, gıda ve içeceklerin üretiminde gıda yardımcı maddesi olarak kullanılması ve değerinin korunmasıdır. Örneğin köftelerin ve patates kızartmasının en çok yakışanı ketçap; domates, baharat ve şekerlerden yapılan bir gıda sosudur. Kırmızı renkli ve olgun domatesin veya domates püresinin aroma ve yenilebilir doğal maddeler eklenerek koruyucularla pastörize edilerek üretilen üründür.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Gıda Sosu ve Katkıları İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.