Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 15.230 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Katı Sıvı ve Gaz Yakıtların Ticareti Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Katı Sıvı ve Gaz Yakıtların Ticareti Firma Rehberi

Katı yakıtlar; odun ve maden kömürüdür. Yakacak olarak kullanılacak olanlar ağaçtan elde edilmektedir. Ancak odunun yanmasıyla oluşan enerji miktarı azdır. Linyit, taş kömürü, kok kömürü ve antrasit katı yakıtlara örnektir. Kömürlerin kaynağını bitkiler oluşturmaktadır. Kömür çoğunlukla bataklıkta bulunan bitkilerin çürüyüp dibe gömülmesiyle yani fosilleşme sonucu oluşan bir maddedir. Yer altında ne kadar kalırsa kömür o kadar ısı değeri artar.

Sıvı yakıtlar; petrol ve petrol ürünleridir. Petrol oluşumu ise hayvan ve bitkilerin göl ve denizlerde fosilleşmesiyle meydana gelir. Bu sebeple petrol, doğalgaz ve kömüre fosil yakıtlarda denilmektedir. Gaz yağı, motorin, benzin ve fuel-oil petrolün ayrıştırılması sonucu elde edilmektedir.

Gaz yakıtlar; sıvılaştırılmış olan LPG, petrol gazları, hava gazı ve doğal gaz yakıtlarıdır. Doğalgazı diğer yakıtlardan ayıran en büyük özellik katı atık bırakmamasıdır. En temiz gaz olarak kabul edilir.

Katı, sıvı ve gaz yakıtların ticareti belirlenen tüzük ve kanunlara uygun olarak yapılmaktadır. Her yakıtın ticareti için belirlenen prosedürler bulunmaktadır. Şirketler bu kanunlara ve hususlara uydukları takdir de ticaretini yapabilmektedirler.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Katı Sıvı ve Gaz Yakıtların Ticareti Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.