Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 203 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Kaynakçılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kaynakçılar Firma Rehberi

Kaynak, seçilen malzemeleri birbiriyle birleştirmek için kullanılan imalat yöntemlerinden biridir. Çoğunlukla metal ve termoplastik malzemeler üzerinde kullanılır. Kullanılan bu yöntemde genellikle çalışılacak parçaların kaynak yapılacak kısımları eritilmektedir. Eritilen bu kısımlara dolgu malzemeleri eklenir, sonrasında ek yerleri soğutularak sertleşmesi sağlanır. Ancak bazı hallerde ısı ile birleştirme işlemi basınç altında yapılır. Bu yöntem sert lehim ve lehim yöntemlerinde birleştirme düşük erime noktalarında ve çalışılacak parçaları erimeden oluşturulur.

Elektrik arkı, lazer, elektron ışını, sürtme, ultra ses dalgaları, gaz alevi gibi birçok farklı enerji kaynaklarından faydalanılmaktadır. Endüstriyel işlemlerde kaynak; su altı, açık hava hatta uzayda bile gerçekleştirilebilir. Zehirlenme, elektrik çarpması, alev, zehirli dumanlar gibi tehlikeleri barındırabilir. Bu yüzden kaynak yapmadan önce önlem almanızı tavsiye ederiz.

Metalleri, elektrik arkı, oksiasetilen ve gaz alevi gibi istenilen şekilde kesen ve parçaları eriten kişilere kaynakçı denmektedir. Uzay, uçak, otomobil ve petrokimya endüstrileri gibi tüketim amaçlı endüstrilerde kullanılan otomatik kaynak makinelerini çalıştırılabilmesi için işin ehli kaynakçılar aranmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Kaynakçılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.