Firma Arama Sonuçları

Toplam 10.040 kayıtlı firma bulundu

Torna - Tesviye - Freze Takım Tezgahları

Makine atölyesine girdiğimizde ilk gözüme çarpan tezgahlardan biridir, torna tezgahlarıdır. Torna çok önemli bir tezgahtır ve madenlerin silindir şekline getirilmesini sağlar. Madenlere delik delmek, vida açmak ve yüzlerini düzeltmek için kullanılır.

Metal ile üretilen yapılan tüm alanlarda kullanılan her türlü parçaların şekillendirmesini ve üretimini yapan kişiler profesyonelce işlerini yürütmektedirler. Bu alanda kullandıkları makineler öncelikle metal parçaları sabitlemek ve hareket etmelerini önlemek için çok güçlü bir sıkıştırıcıya ihtiyaç duymaktadırlar. Daha sonra makineyi kullanan ustalar özel başlıklar takarak ekipmanların metale verecek şekle göre hareket ettirmeye ve istenilen sonucu almalarını sağlamaktadırlar.

Torna tesviye işlemleri, günlük hayatta kullandığımız tüm metallerin istenilen işlemler yapabildiği gibi aynı zamanda da çok daha büyük ebatlı metallerin şekillendirmesi de büyük çaplı torna tezgâhları ile mümkün olmaktadır.

Frezeleme ise, kesme hareketi takımını kendi etrafında dönmesi ve parçaların ilerleme hareketi yapması ile gerçekleştirme işlemidir. Freze takım tezgâhları çeşitleri tip ve ölçülerde olup çoğu birbirine benzemektedir. Sütunlu ve konsollu olanlar okul ve endüstrilerde kullanılır.