Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 66.203 kayıtlı firma bulundu

Turizm ve Seyahat Kategorisi Turizm Seyehat Acentaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Turizm Seyehat Acentaları Firma Rehberi

Turizm seyehat acenteleri, belirli bir kar oranı elde etmek amacıyla, turistlere ziyaret ettikleri bölgeler hakkında bilgiler veren, paket turları düzenleyen ve de çeşitli turları organize ederek turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini gidermekte yetkili olan, oluşturdukları turlar yine kendi firmaları ya da farklı firmalara pazarlayabilen kurum ve kuruluşlardır. Bu tür alanda faaliyet göstermek için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belge alınması gerekir. Genel olarak birbirinden farklı bir çok seyahat acentesi grubu bulunur. A grubunda, tüm acentelere yer verilirken, B grubunda ise uluslararası kara, deniz ve hava ulaştırma araçlarıyla hizmet veren ve de a grubu seyahatlerini pazarlayan firmalar yer almaktadır.

C grubu acentelerde ise yalnız Türk vatandaşları için turlar düzenlenmektedir. Ek olarak ise B ve C grubunda yer alan çeşitli acentelerin, A grubu acenteler tarafından verilen hizmetleri yerine getirme yükümlülükleri bulunur. Seyahat acentesi açmak için; başvuru dilekçesi, ticaret sicili gazetesi, kuruluşa ilişkin ticaret sicili gazetesi, sicil kayıtları vb. gibi malzemelere gereksinim duyulacaktır. Buradan en kaliteli hizmet veren turizm seyahat acentelerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Turizm ve Seyahat Kategorisi Turizm Seyehat Acentaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.