NORM SFA DÖKÜM MAKİNE VE İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

MALTEPE MAH. 330.SOK. NO:2/2A PK:34225 ZEYTİNBURNU - ZEYTİNBURNU / İSTANBUL / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 14.09.2020 14:33:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri ve yorumlar

Şikayet Yaz İlk yorum yapan siz olun

Firma Bilgileri

 • Ünvanı : NORM SFA DÖKÜM MAKİNE VE İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 • Tabela Ünvanı : NORM SFA CASTING COMPANY
 • Sermaye : 500.000
 • Vergi Dairesi : İSTANBUL - DAVUTPAŞA VERGİ DAİRESİ
 • Vergi Numarası : 6311434052
 • Ticaret Odası : İSTANBUL TİCARET ODASI
 • Sicil Numarası : 251454-5
 • Oda Sicil Numarası : 1241221
 • NACE Kodu : 245113
 • Faaliyet Alanları : Alüminyum Eşya, Doğrama İmal ve Tamirciliği,Dökümcülük,Madeni Boru (Profil) İmal ve Satıcılığı
 • Mersis No : 0631143405200001
 • E-Tebligat Adresi : 25858-86374-95660
 • Çalışan Sayısı : 2-10
Norm SFA – Casting Company
Specializing in the manufacturing of sand castings and machined parts in carbon steel and alloy steel, our company is a large-scale professional investment casting foundry with powerful machining capabilities in Turkey. It consists of 2 major facilities, both gray iron casting foundry and CNC machining factory which enable us to supply sand casting parts and the products are mainly exported to Europe, America, South Africa and other destinations around the world.

Our company was established in 1965. The headquarters is located in İstanbul Turkey. It is very convenient to be reached with an advantageous geographic position; it is located about 40 kilometers away from the Ambarlı Port which is the biggest port in Turkey, and about 25 kilometers away from the İstanbul International Airport.The foundry is equipped with several types of production lines including automatic or semi-automatic production lines of key processes:

Mould making, shell making, pouring,heat treatment. The machining factory is located in headquarters and is fully equipped with complete and advanced CNC machining equipment including several vertical and horizontal machining centers, and several other machining equipments., the machining facility is fully independent from the casting foundry and has an independent management team. Our company also works with third party companies a lot of advanced inspection equipment, including Spectrometer, Metallographic Microscope, Tension Tester, Low Temperature Tester, X-ray Tester, MPT, UT, CMM, Video Measurement Machine and so on. With these advanced facilities & instruments, we are able to supply the high quality castings to our customers, and make products meeting comprehensive inspection requirements on chemical composition, mechanical properties, non-destructive testing and high precise dimensional inspections.

Our products cover a wide range of industries including train & railway, automobile & truck, construction machinery, mining machinery, forklift, agricultural machinery, shipbuilding, petroleum machinery, construction, valve and pumps, electric machine ,hardware, power equipment and so on. We are capable to produce products according to customers’ drawings or samples, we focus on both carbon steel and alloy steel. We are familiar with the material standards of many countries, such as Chinese GB, American ASTM, AISI , German DIN, European EN, Japanese JIS, British BS, Australian AS and Association of American Railroads (AAR ) and other industrial standards.

Our company has set its strategic objective which is “Leading development in this industry, striving to provide a casting enterprise with core competitiveness and core value”, confirmed with its core competitiveness that “Leading Ideas, Advanced Equipments, Excellent QC, and Perfect Services”. It sticks to the quality management philosophy that “Starting from the customer needs and ending with their satisfaction, focusing on customer demands and exceeding their expectations”. With the enterprise spirit of “Moving with the times, pioneering and innovating, harmony and win-win, striving for excellence”, and based on the working-style of “Honesty and Practicality, Persevering Unremittingly, Teamwork Spirit, Achieving Greatness”. Our company would like to sincerely work with the global prospective buyers.

Products
Scaffolding and Formwork Accessories
Tractors Spare Parts
Infrastructure Parts
Customer Based Casting
Pump Industry
Valve Industry
Bronze Casting Parts

RESMİ FAALİYET KONUSU
DÖKÜM VE METAL İŞLEME Meslek grubunda, ZEYTİNBURNU / İSTANBUL Bölgesinde Demir döküm (yarı mamul demir ürünlerin dökümü, gri demir dökümü, küresel grafit demir dökümü, dövülebilir dökme demir ürünleri dökümü, tüpler, borular ve içi boş profiller ile dökme demirden tüp ve borular ile bunların bağlantı parçalarının imalatı) konularında hizmet vermektedir.
1-Şirket otomotiv, inşaat ve diğer sanayi kolları için pik, sfero, alüminyum, çelik ve temper döküm dahil olmak üzere her türlü döküm ve döküm işleme faaliyetinde bulunmak ve bunların ticareti ile iştigal etmek amacı ile kurulmuştur. Ayrıca, döküm sanayi ile ilgili hammadde, yarı mamul, mamul ve her türlü yardımcı malzeme üretebilir ve pazarlayabilir; kara taşıtları, tarım ve iş makineleri ve bunların her çeşit aksamının üretim ve ticaretini yapabilir.
2- Her türlü sanayi ve iş makineleri, cihazları ile bunlara ait yedek parçaları, teçhizat ve ekipmanlarının alımını, satımını, pazarlamasını, ithalatını, ihracatını ve dahili ticaretini yapmak.
3-Sanayide kullanılan alüminyum, ahşap, pvc işleme makineleri, kesici ve delici makinelerin imalatını yapmak.
4-Hidrolik makineler, hidrolik sistemler, hidrolik güç üniteleri, hidrolik silindirleri, pnömatik, hidrolik, otomat makine ve güç motorları, bağlantı parça ve aksamlarını üretmek.
5-Bilumum elektrikli ve elektronik makine ve aletlerin üretimi, tamir ve montajını yapmak.
6-Her türlü tekstil terbiye makinelerinin ( Ram makinesi, kumaş hazırlama makinesi, ters çevirme makinesi, boyama makinesi, santrifüj makinesi, ıslak açma makinesi, kuru açma makinesi, sıkma makinesi, kesme, kurutma, sanfor makinesi) imalatı, bu makinelerin elektrik, elektronik ve pano imalatını, bu makinelerin tüm malzemelerinin ve aksamlarının imali, alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.
7-Her nevi asansör makineleri ve malzemelerinin imali, pazarlaması, toptan ve perakende alım satımı.
8-İnşaat malzemeleri, demir, bakır, kum, çakıl, mıcır, çimento, kireç, tuğla, kiremit, seramik, çini, fayans, karo,mozaik mamulleri, tuğla, taş, mermer, yer döşemeleri, boya, nalburiye malzemelerinin toptan ve perakende olarak alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını ve üretimini yapmak, bayilikler ve mümessillikler almak, kendine bağlı bayilikler kurmak.
9-Her türlü inşaat metal iskele ve kalıplarının ve bunların metal ve döküm aksesuarlarının alımını, satımını, imalatını, ithalatını ve ihracatını yapmak.
10-Her nevi inşaat ve nalburiye malzemelerinin alet, edevatının imaline mahsus atölye ve fabrika kurmak, kiralamak, kiraya vermek, işletmek, bu maddelerin iç ve dış ticaretini yapmak.
11-Her türlü nalburiye işleri yapmak.
12-Şirket amacını gerçekleştirmek için yurtiçi ve yurtdışında her türlü gayri menkul, nakil vasıtaları alabilir, satabilir, işletebilir, kiralar, kiraya verebilir, bunlar üzerinde ayni ve şahsi hakları tesis edebilir, ipotek alabilir, ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir. Gayrimenkulleri üzerinde irtifak, intifa, sükna, gayrimenkul mükellefiyeti, bedelli veya bedelsiz yola terk, kamuya terk, ifraz, tevhit yapabilir, kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edebilir. Tapu dairelerinde gayrimenkullerle ilgili her türlü cins tashihi, ifraz, tevhid, taksim, parselasyon ile ilgili her nevi muamele ve tasarrufları gerçekleştirebilir. Lüzumlu görülecek menkul ve gayrimenkul malları satın alabilir, satabilir, kiralayabilir, finansal kiralama yapabilir, yahut kiraya verebilir, yurt içinde ve yurt dışından, teminatlı yahut teminatsız, her türlü borç alabilir. Şirketin sahip olduğu her türlü menkul ve gayri menkulleri ile her türlü sabit tesis ve demirbaşları üzerinde gerek namına gerekse üçüncü şahıs ve tüzel kişiler namına teminat, kefalet, işletme rehni ve ipotek tesis edebilir, fek edebilir. Alacaklarına karşılık, ipotek veya rehin alabilir, borçlarının teminatı olarak veya üçüncü şahıslar lehine, ipotek yahut rehin verebilir, bu ipoteklerin terkinini talep edebilir, her türlü kefalet ve teminat verebilir.
13-Şirket konusu işlerin oluşabilmesi için kanuni mevzuatın gerekli kıldığı tüm teşebbüs ve merasimi ifade ederek gerekli izin, imtiyaz, ruhsatname, patent, ihtira beratları, lisans, know-how marka, fesihname, belge, alameti farika gibi sınai, mülkiyet haklarını ve emsali hakları iktisap etmek veya tamamen üçüncü şahıslara devredebilir, her türlü hukuki tasarruf işlemlerde bulunmak. Ayrıca, yukarıdaki hakları kiraya verebilir veya kiralayabilir.
14-Şirket gaye ve konusunun gerçekleştirilmesi için arsa, arazi, bina ve gayrimenkul hakları satın alabilir, inşa edebilir, iktisap edebilir, satabilir. İktisap edilen gayri menkulleri devir ve ferağ, bunları kısmen veya tamamen üçüncü şahıslara kullandırabilir veya kiralayabilir.
15-Şirket gayelerinin oluşmasını teminen kısa, orta ve uzun vadeli istikrazlar akdedebilir, aval ve kefalet kredileri temin edebilir. Şirketin kuracağı tesisleri için gerekli iç ve dış kredileri dahili ve harici finansman kurumlarıyla yerli ve yabancı kuruluş ve işletmelerden temin edebilir.
16-Şirket konuşuyla ilgili mamullerin depolanması, nakli, satışı için gerekli her türlü makine, tesisat, nakil vasıtaları, cihaz alet ve edevat ve sair menkul malları ve hakları satın alabilir veya satabilir, ithal ve ihraç edebilir, kullanabilir, kiralayabilir ve kiraya verebilir.
17-Şirket gayelerini gerçekleştirmek için tüm sınai mali ve hukuk işlem ve tasarruflarda bulunabilir, resmi ve özel bilumum ihalelere iştirak edebilir, acentelik, mümessillik, komisyonculuk, bayilik, distribütörlük alabilir ve verebilir.
18-Şirket konusuyla ilgili olan şirket kurabilir, ortaklık yapabilir, ...ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler.

HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
NORM SFA DÖKÜM MAKİNE VE İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İPTAL