Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 3.533 kayıtlı firma bulundu

Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri Firma Rehberi

Artık günümüzde teknolojik gelişmelerin hızlı bir şekilde ilerleyip gelişmesiyle birlikte bilgisayar vazgeçilmez unsurların başında yer almaya başlamaktadır. Bilgisayarın iyi bir şekilde çalışması için sisteme ve donanıma ihtiyaç duymaktadır. Bilgisayar karmaşık ve uzun hesaplamaları büyük bir hızla kısa sürede çözüm sağlamaktadır. Ayrıca bilgisayarda çevre birimlerinin çalışmasında da büyük bir etkiye sahiptir.

Bilgisayara bağlı olan ancak kasa içerisinde yer almayan her türlü donanıma çevre birimi denir. Çevre birimleri sarf malzemeleri yazıcı, fare, klavye, monitör, yazıcı, modem ve oyun kontrol cihazları en iyi örneklerden birkaçıdır. Bu makalede sizlere her evde bulunan modemi ve çalışma prensibini kısaca açıklayacağız.

Modem, bilgisayarları uzak yerlerdeki bilgisayarlara bağlayan ve genel ağa bağlantısını sağlayan cihaza denir. Ancak kablosuz modemler sayısal verileri radyo sinyaline dönüştürürler. Ses sinyallerini veya ses sinyallerinin verilere dönüştürerek verilere taşımasıdır. Eğer geniş ağ bağlantısı söz konusuysa mutlaka bulunması gerekmektedir. Modemlere en iyi örnek ses bant modemidir. Modem çeşitleri 2 ye ayrılmaktadır. Dâhili modem ve harici modemdir.Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Çevre Birimleri Sarf Malzemeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.