Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 863 kayıtlı firma bulundu

Elektrik Kategorisi Elektrik Depolama Ürünleri (Akümülatör-Pil-Batarya) Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektrik Depolama Ürünleri (Akümülatör-Pil-Batarya) Firma Rehberi

Elektrik enerjisi bir yandan üretim, mobil sistemler ve araçlar belirli zamanlarda yenilenebilir enerji kaynaklarında, diğer yandan ani elektrik kesintilerinde güç ihtiyacına karşılanabilmesi adına elektrik depolama ihtiyacı duyarız. Ülkemizde hızla artan nüfusu ve nüfusa bağlı olarak artan sanayileriyle ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi ile üretilen elektrik enerjisinin arasındaki farkın hızla büyümesi, kirlenen çevreye zarar vermeyen enerjilerine yönelmemize neden olmuştur. Bu enerji türü de yenilebilir enerjidir. Yenilebilir enerjiyle birlikte elektrik enerjisini depolama yöntemleri akümülatör, pil ve bataryadır.

Akümülatör, kimyasal enerjisine çeviren ve elektrik enerjisini kimyasal enerjisini çevirerek depo eden araca denir. Pil de akümülatör gibi kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren aygıttır. + ve – uçları bulunmaktadır. Bu uçlara terminal adı verilir. Eksi olarak işaretlenmiş terminal elektron kaynağıdır, elektrik enerjisini eksi uca bağlandığında elektronlar sayesinde uç görevini yapar. Ve elektronların oluşması için pilin içinde yer alan elektrolikitler iyonları hareket ederek kimyasal tepkimeye girilir, enerji ortaya çıkar.

Batarya, kimyasal enerjiyi depo ederek istenildiğinde elektrik enerji olarak veren cihaz. Cep telefonları vb aletlere takılan pil aslında bataryadır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektrik Kategorisi Elektrik Depolama Ürünleri (Akümülatör-Pil-Batarya) Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.