Firma Arama Sonuçları

Toplam 575 kayıtlı firma bulundu

OST OTOMASYON VE STATİK TEKNOLOJİLERİ

(Toplamda 0 Yorum)

Elektrikçi

Elektrik tesisat ve makinelerin kurulması, çalıştırılması ve işletilmesi konusunda eğitimini almış kişilere elektrikçi denmektedir. Elektrikçi binaların, sabit makinelerin ve de ilgili ekipmanın elektrik tesisatında uzmanlaşmıştır.

Elektrikçi olmak isteyenler ortalamanın üzerinde yeteneğe sahip, gözleri kablo tel renklerini ayırt edebilmesi için ve elleri sağlam, dikkatli ve tedbirli, uzanma ve tırmanma gibi bedensel çalışmaları yapabilmesi için güçlü ve çevik, sorumluluk duygusu gelişmiş kişiler olabilir.

Elektrikçiler bina içi ve dışında çalışabilirler. Çalışma ortamı tesisatın yapılacağı yere göre değişmektedir ancak genelde kapalı ortamda görev yaparlar. Elektrik tesisatın arızaları veya yapımının oluşturulması çeşitli hava koşullarında, yüksek yerlere tırmanılarak zor şartlar altında çalışılmaktadır.

Elektrikçilerin iş bulma olanakları geniştir. Çoğunlukla özel sektörde, işletmelerde iş bulabilirler. Kanunlara uydukları takdir de kendi işyerlerini açabilirler.
Çıraklık eğitimi almak isteyen bireyler için en az ilköğretim mezunu olunmalıdır. 14 yaşına girmiş ancak 19 yaşından gün alınmamış olunmalıdır. Yaşlarına ve eğitim seviyelerine uygun olarak düzenlenen mesleki eğitim programlarına çıraklık eğitimine alınabilir.