Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 860 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Depolama Ürünleri İmalatı Bakım ve Onarımı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Enerji Depolama Ürünleri İmalatı Bakım ve Onarımı Firma Rehberi

Elektrik enerjisini araçlar, üretim, mobil sistemler belirli zamanlarda yenilebilir enerji kaynaklarında güç ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla depolanma yapılmaktadır. Ülkemizde hızla artan nüfus ve buna bağlı olarak sanayileşmeden dolayı duyulan ihtiyaç üretilen elektrik enerjisini hızla artan çevre kirliliğini önlemek için yenilebilir enerjinin kullanılması gerekmektedir.

Enerji depolama ürünleri; kondansatörler, süper iletken manyetik enerji depolama, yakıt hücreleri, bataryalar bunlara örnektir.

Kondansatörler; elektrik enerjisini elektrik olarak depolayan iki uçlu devre elemanına verilen addır. Temelde bulunan iki adet iletken plakanın arasına konan yalıtkan bir madde koyulması ile elde edilir. Güç kaynağı devrelerinde filtrelemede, frekans üretmede ve güç aktarım hatlarında bulunan gerilim düzenlemesi ve akışı kontrolünde kullanmaktadır.

Batarya; akümülatör veya pil gibi kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüşmesini sağlayan üreteçlerin paralel ve seri olarak sınıflandırmasıdır. Pil hücrelerinde depolanan enerjinin miktarı kadar bataryanın kapasitesini anlatır.

Enerji depolanan ürünlerin imalatı bakım ve onarımı işin ehli kişiler tarafından, imalatı yapılan firmalar tarafından yapılmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Depolama Ürünleri İmalatı Bakım ve Onarımı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.