Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 10.195 kayıtlı firma bulundu

Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Kağıt ve Kağıt Ürünleri İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kağıt ve Kağıt Ürünleri İmalatı Firma Rehberi

Kağıt, dünyadaki en önemli maddelerin başlıcasıdır. Yazma ve basma işlerinde, üzerinde yazı yazılabilen, ambalaj olarak kullanılabilen özel üretilen bitki ve özel yetiştirilen ağaçlardan elde edilen selüloz hamurunun preslenerek elde edilen ince bir malzemedir. Genel itibarıyla ağaçların liflerinden edilmektedir bu yüzden kağıdın hammaddesi ağaçtır diyebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucunda ilk kağıt Çin de bulunmuştur. Ve hala da kağıt üretimi en fazla olan ülkeler arasında Çin ve Amerika bulunmaktadır. Dünya üzerinde kağıt üretimi yaklaşık olarak 400 milyon ton civarındadır.

Genel olarak yazı yazmak için kağıdı kullansakta, kullanım alanı bununla sınırlı değildir. Kağıt ürünleri temizlik ve paketleme malzemesi olarak tuvalet kağıdı,mendil,kağıt havlu; doküman, para ve hisse senetlerinde,oluklu mukavva kağıdı,ambalaj kağıtları,kartonpiyer,kompozit malzemeler gibi her sektör ve alanda sıkça kullanılmaktadır.

Kağıt fonksiyonu tamamlandıktan sonra atık kağıt olarak geri dönüşümü sağlanabilmektedir. Atık kâğıdın çevre bilincini geliştirerek aslında çöpe atılmaması ayrı bir yerde biriktirilmesi gerektiğini öğrenmeliyiz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Kağıt ve Kağıt Ürünleri İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.