Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.568 kayıtlı firma bulundu

Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Metal Ambalaj ve Kaplama Ürünleri İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Metal Ambalaj ve Kaplama Ürünleri İmalatı Firma Rehberi

Metal, yüksek ısı ve elektrik iletkenliği, şekillendirmeye yatkın olup kendine has parlaklığı olan elementtir. Metal kutular çabuk çürüyüp bozulan gıdaların daha uzun ömürlü olmasını ve korunması için kullanılan ambalajlardır. Evlerimizde kullandığımız içecek ve gıda ambalajlarında kullanılan iki tür metal ambalaj vardır. Bunlar teneke diğer adıyla çelik ve alüminyumdur. Günlük yaşantımızda aldığımız teneke yağlar, konserve kutuları bunlar için iyi bir örnektir. Metal ambalajlarının en büyük avantajları hava, ışık ve suya karşı güçlü bir bariyer oluşturması, içerisine girebilecek haşereleri engellemesidir.

Metal kaplama ise ki buna metalizasyon işlemi denmektedir, kaplanacak ürün üzerine metal biriktirilmesi ile gerçekleşir. Bu işlem çok yüksek vakum gerektirir, kullanılan metal çoğunlukla alüminyum tercih edilir ve buharlaşma esasına dayanır. Bu işlemde kaplama yapılacak olan ürün üstüne yoğunlaşan alüminyum katmanı sektörüne göre değişiklik göstermekle birlikte estetik ve dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Metal ambalaj ve kaplama ürünleri imalatı yapan şirketlerin en çok dikkat etmesi gereken husus çevreye atık madde salınımı yapmadan ürün üretmeleridir. Ambalaj ve kağıt gibi metallerde geri dönüşüm sağlanabilir.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Metal Ambalaj ve Kaplama Ürünleri İmalatı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.