Firma Arama Sonuçları

Toplam 748 kayıtlı firma bulundu

Üniversite ve Lise Hazırlık

İyi bir lise ve üniversiteye girmek isteyenler için adres sınavlara hazırlık kursları olmuştur. Dershanelerin kapanmasının ardından bu kez de kurslar için bütçe ayrılmaya başlandı. Üniversite ve lise hazırlık için birçok seçenek mevcuttur.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı Takviye Kursları ücretsiz olmakla birlikte 3 dönem olarak yapılmakta. Öğrenciler ders ve öğretmen seçimini yapabiliyorlar. Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin ders saatleri diğer sınıf öğrencilerine göre daha uzun hale getirilebilmekte.

Dershanelerin kapatılmasının hemen ardından Temel Liseler açılmaya başlandı. Temel lise adını taşıyan liseler, hafta içi kendi öğrencilerine ücretsiz olmakla birlikte mezunlarına ise ücretli olarak haftasonu üniversite sınavına hazırlık ders eğitimi vermektedir.

Dershanelerin kapatılması kararından sonra okullar kendi kurslarını açmaya başladılar. Okullar kurslar için dershane hocalarını devreye soktular. Okulların kursları hem liseye hazırlık hem de üniversite sınavına hazırlık eğitimi veriyor.

Online kurslar ise belli başlı kurumların online ders verip sınava hazırlık testleri hazırlamasıdır. Sınavlara hazırlanan öğrenciler ders paketlerini ücret karşılığında almaktadırlar.