Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 9.398 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Yenilenebilir Enerji Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Yenilenebilir Enerji Firma Rehberi

Yenilenebilir enerji; sürekli olarak devam eden, doğal süreçlerinde var olan ve enerji akışından elde edilen enerji türüdür. Yenilebilir enerji kaynakları; güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi, jeotermal enerji, hidrolik enerji, biyokütle enerji ve hidrojen enerjisi örnek verilebilir.

Günümüzde küresel enerjinin hemen hemen %80’i fosil yakıtlardan elde edilmektedir. Yenilenebilir enerji kaynakları petrol, kömür ve doğalgaz fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmada son derece önemli bir rol oynamaktadır. Yenilenebilir enerji kaynakları güneş, rüzgâr, jeotermal, biyokütle, hidrolik ve hidrojen, okyanus enerjisinin dalga ve gitgellerinden yararlanılmaktadır. Yenilenebilir enerji kaynakları fosil enerji kaynakları gibi zamanla tükenmez. Petrol, kömür, doğalgaz gibi kaynaklar ise yenilenemez enerji kaynaklarıdır.

Güneş enerjisi; yaz aylarında kullanımının vermiş olduğu kolaylık ve faturalarda sağladığı tasarruf sayesinde güneş panelleri günümüzde sık olarak kullanılmaktadır. En önemli yenilebilir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi teknolojisi güneş ışınlarını toplayarak elektrik ve ısı üretimini sağlamaktadır. Toplanan enerjiyi direk olarak elektriğe dönüştürmektedir. Ev camlarına, bina çatılarına, arabalara ve cihazlara yerleştirilir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Yenilenebilir Enerji Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.