Firma Arama Sonuçları

Toplam 69 kayıtlı firma bulundu

İSTOÇ BARKOD ETİKET

(Toplamda 0 Yorum)

Barkod Sistemleri

Barkod, aldığımız hemen hemen her üründe bulunan beyaz zemine siyah şekilde basılmış çizgi ve sayılardan oluşan özel bir sisteme verilen addır. Barkod sistemleri kullanılmasıyla beraber iş ve günlük hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamıştır. Alışverişlerin çileye dönmesini engellemesini sağlayan barkod sistemi sayesinde aldığımız ürünleri barkod okuyucuda okutarak tutan fiyat bilgisi otomatik ekranda görebilmekteyiz. Bu sayede çok fazla ürün alsak bile çok kısa sürede kasadan geçebilir, ödemenizi yapıp alışverişinizin tadını çıkarırsınız.

Barkodların hayatımıza getirdiği bir diğer gelişme ise hızla ilerleyen teknolojinin de büyük katkılarıyla ortaya çıkan barkod okuyucularıdır. Barkod okuyucuları sayesinde barkodlanan eşyaların kolayca okuyucuya okutularak kayıt altında tutulmasıdır. Barkod okuyucular özel olarak tasarlanmış barkod programları ile çalışmaktadır.
Ayrıca bazı barkod programları satış ve muhasebe programlarına uyumlu olarak çalışır. Türkiye’nin barkod başlangıç numarası 869’dur. Türk ürünleri tüketmek isterseniz barkodun başındaki numaraya dikkat etmelisiniz. Barkodsuz ürünler kesinlikle tüketilmemeli, tüketilmesine engel olunmalı, barkodun olmadığını gördüğünüz takdirde hemen şikayette bulunmalısınız.