Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 88 kayıtlı firma bulundu

ESRANUR GÜLCEMAL OWLİS

(Toplamda 0 Yorum)

Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Barkod Sistemleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Barkod Sistemleri Firma Rehberi

Barkod, aldığımız hemen hemen her üründe bulunan beyaz zemine siyah şekilde basılmış çizgi ve sayılardan oluşan özel bir sisteme verilen addır. Barkod sistemleri kullanılmasıyla beraber iş ve günlük hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamıştır. Alışverişlerin çileye dönmesini engellemesini sağlayan barkod sistemi sayesinde aldığımız ürünleri barkod okuyucuda okutarak tutan fiyat bilgisi otomatik ekranda görebilmekteyiz. Bu sayede çok fazla ürün alsak bile çok kısa sürede kasadan geçebilir, ödemenizi yapıp alışverişinizin tadını çıkarırsınız.

Barkodların hayatımıza getirdiği bir diğer gelişme ise hızla ilerleyen teknolojinin de büyük katkılarıyla ortaya çıkan barkod okuyucularıdır. Barkod okuyucuları sayesinde barkodlanan eşyaların kolayca okuyucuya okutularak kayıt altında tutulmasıdır. Barkod okuyucular özel olarak tasarlanmış barkod programları ile çalışmaktadır.
Ayrıca bazı barkod programları satış ve muhasebe programlarına uyumlu olarak çalışır. Türkiye’nin barkod başlangıç numarası 869’dur. Türk ürünleri tüketmek isterseniz barkodun başındaki numaraya dikkat etmelisiniz. Barkodsuz ürünler kesinlikle tüketilmemeli, tüketilmesine engel olunmalı, barkodun olmadığını gördüğünüz takdirde hemen şikayette bulunmalısınız.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Barkod Sistemleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.