Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 17.157 kayıtlı firma bulundu

ADEM KURT GÜVEN ELEKTRİK

(Toplamda 0 Yorum)

REŞAT DURDU PRUVA ELEKTRONİK

(Toplamda 0 Yorum)

EROL AKBULUT ERKA PANO

(Toplamda 0 Yorum)

Elektrik Kategorisi Elektrik Malzemeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektrik Malzemeleri Firma Rehberi

Günlük yaşantımızın her dakikasında elektrik kullanmaktayız.
Çamaşır ve bulaşık makinesi, televizyon, bilgisayar günümüzde en çok kullandığımız elektrikli eşyalardır. Bu elektronik cihazların çalışması için ürünlere ihtiyacımız vardır. Priz, komütatör, anahtar, otomatik sigorta, ampul, elektrik bandı elektrik malzemelerinin bazılarıdır.
Priz; cihazların çalışması için elektrik enerjisini aktarmaya yarayan gereçtir. Yapılarına göre topraklı, topraksız ve ups priz olarak 3 çeşittir. Kullanım yerlerine göre sıva altı, sıva üstü ve nemli yer prizdir.

Komütatör; elektrik devresinde akımın açılıp kesilmesini sağlayan veya devrenin bağlantılarını düzenli olarak değiştirmeye yarayan alettir. Direnç, yıldız, fişli, bağlama, kesici, bıçaklı komütatör çeşitleri bulunmaktadır.

Anahtar; elektrik devrelerinde el ile çalıştırılarak enerjiyi ani olarak açma veya kapamaya yarayan devre elemanıdır. Tuşlu ve kelebek olmak üzere iki çeşit anahtar vardır.

Otomatik sigorta ya da minyatür devre kesici, devreyi kısa devreden ve yüksek akımdan korumak amacıyla kullanılan üründür.
Ampul; elektrik akımı yardımı ile ışık elde etmekte kullanılan lambadır.
Elektrik bandı veya izole bant elektrik akımı geçirilecek çıplak tellerini başka iletkenlerden yalıtmak için kullanılır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektrik Kategorisi Elektrik Malzemeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.