Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 2.106 kayıtlı firma bulundu

Turizm ve Seyahat Kategorisi Kaplıcalar - Termal Tesisler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kaplıcalar - Termal Tesisler Firma Rehberi

Kaplıcalar ve termal tesisler, sağlık için faydası olan şifalı suların bulunduğu alanlar olarak bilinirler. Bu tür alanlar genel olarak, yeraltında bulunan jeotermal enerjiye sahip su kaynaklarının, yeryüzüne çıkarak doğal olarak meydana gelmişlerdir. İnsanlar arasında Ilıca olarak da isimlendirilen kaplıca ve termal tesisler; geçmiş yıllardan bu yana çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmışlardır. Şifalı suların bulunduğu mekanlarda termal oteller de yer alır.Böylece uzak yerlerde bulunan tatil beldelerinde insanların konaklama ihtiyacının giderilmesi de mümkün hale gelmiştir. Sağlıklı bir tatil isteyen herkes, kaplıcaların bulunduğu termal otelleri tercih etmektedirler. Öyle ki buradaki suların içerisinde çeşitli mineraller bulunur. Bu nedenle ülkemizde de kaplıca turizminde önemli ölçüde gelişim söz konusu olmaya başlar.

Kaplıca suları demir, kükürt, potasyum, silisyum ve de kalsiyum açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda bu suların radyo aktif enerji barındırdıklarını da söylemek mümkündür. Bu yönleri ile insanların vücut dirençlerini de yükseltme özellikleri taşırlar. Sitemizin bu kategorisinden ülkemizdeki en iyi ve sağlıklı kaplıca ve termal otelleri kolayca bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Turizm ve Seyahat Kategorisi Kaplıcalar - Termal Tesisler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.