Firma Arama Sonuçları

Toplam 21.240 kayıtlı firma bulundu

Metal Sanayi - Metal İşleri

Sanayiler ilk olarak 18. Yüzyılda Batı Avrupa ülkeleri ve ABD de gelişmeye başlamıştır. El emeği yerine makineler alan sanayiler çok daha kısa sürede mal üretimi yapmaya başlanılmış, üretilen bu malların pazarlaması da yeni bir zenginleşme sürecine girmelerini sağlamıştır. Günlük yaşantımızda kullandığımız ev gereçlerini, otomobilleri metal sanayi tarafından üretilip geliştirilmeye başlanmıştır.

Metal hammaddenin veya yarı işlenmiş maddelerin kullanıma hazır hale getirme işlemlerinin yapıldığı yere metal sanayi denmektedir. Sanayiler ülkenin kalkınma ve refahı için son derece önemli bir etkiye sahiptir. Gelişmiş ülkelerin zenginliklerinin en büyük temeli sanayilerinin oldukça gelişmiş olmasıdır. Sanayi ülkelerin doğal kaynaklarını kullanarak değerlendirmesi, pek çok insana iş imkânı sağlaması, üretim kapalı alanlarda yapıldığı içinde mevsimsel hareketlerin etkilememesi, üretilen ürünlerin daha uzun ömürlü ve kaliteli olması gibi imkânlar sunmaktadır.

Metal sanayicileri; beyaz eşya, otomotiv, endüstriyel motor, savunma ve havacılık sektöründe metal işleri, metal işleme ve metal enjeksiyon ile parça imalatları yapmaktadır.