Firma Arama Sonuçları

Toplam 2.643 kayıtlı firma bulundu

Görsel Tasarım ve Modelleme

William Addison Dwiggins tarafından 1922 yılında ilk kez görsel tasarım kelimesi kullanılmıştır. Görsel tasarım da yaratıcı bir süreci kapsar ve müşteri ve tasarımcı arasında geçen ve gelişen baskı ve tüm tasarım süreçlerinin bir arada yürütülmesini sağlayan sanatçıya görsel (grafik) tasarımcı denmektedir.

Modelleme ise, 3D bilgisayar grafiklerinde, doğrudan modelleme ya da 3D modelleme, bir cismin 3 boyutlu şeklinde bütün yüzeyleriyle çizilmesinin matematiksel ifadesidir. Çizilecek ürün ya da insanın görüntüsünü üç boyutlu şekilde modellendirmek için özel bilgisayar programları kullanılmaktadır. Çıkan modellemeye ise 3D modelleme denmektedir. Türkiye’de 3 boyutlu modelleme olarak adlandırılır. Tasarlanmış 3 boyutlu ürün 3D yazıcılarında 3 Boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak gerçek fiziksel bir objeye dönüştürülür.

Grafik tasarım ve modelleme işi ile uğraşanlar reklamcılık, fotoğrafçılık, görsel ve dijital sektör, sanat yönetimi, görüntü yönetimi olarak klip çekimine kadar geniş iş yelpazelerinden birinde rahatlıkla iş bulabilir.

Bilgisayar ve bilişim sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olan görsel tasarım ve modelleme yapan firmalarla iletişime geçerek istediğiniz objeyi 3D şeklinde oluşturabilir, baskı halinde çıkartabilirsiniz.