Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 8.939 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Çay-Kahve Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Çay-Kahve Firma Rehberi

Çay, işlenmiş bitki yapraklarının haşlanması veya kaynatılması sonucu oluşan içecektir. Çay, çalının yapraklarının fermantasyonunu, kurutulması, ısıtılması, bazen de çeşitli bitkilerin ve meyvelerin karıştırılması sonucu elde edilir.

Türkiye’de çay üretimi sadece Gürcistan sınırından başlayarak Fatsa’ya kadar uzanan alanda yetiştirilmektedir. Türkiye’de yaygın olarak Doğu Karadeniz bölgesinde yetiştirilen ve toplanan çay yapraklarından elde edilen kırmızı renkteki içecektir. Sıcak tüketimi yapıldığı gibi son zamanlarda çeşitli firmaların ürettiği çaylar soğuk olarak da tüketilmektedir.

Çay; kafein, tein ve antioksidanlar içeren doğal bir içecektir. İçinde barındırdığı mineraller sayesinde diş ve kemik sağlığı açısından oldukça yararlıdır.
Kahve ise bir ağacın meyvesinin çekirdeğidir. Tarımı yapılan ilk kahve türü Arabistan da yetiştirilmiştir ancak şuan Latin Amerika’da yetiştirilmektedir. Genellikle yağmurun hemen ardından beyaz çiçekleri açar. Bu açan çiçekler birkaç günlüktür ve kahve yemişi gelişir.

Kahve meyvesi kabuklarından ayıklanarak sarımtırak renkli kahve çekirdeği ortaya çıkar. Harmanlama işlemi ise kavurma ve harmanlamayla son bulur. Türk kahvesi ve filtre kahve kavurarak elde edilen mis kokulu içeceklerin en çok tercih edilenedir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Çay-Kahve Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.