Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 627 kayıtlı firma bulundu

Eğitim Kategorisi Teknik Eğitim Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Teknik Eğitim Firma Rehberi

Teknik eğitim toplumsal ve bireysel yaşam için zorunlu olarak mesleğin gerektirdiği beceri, bilgi, tavır ve meslek alışkanlıklarını kazandırmayı amaçlayan, kişiyi duygusal, zihinsel, ekonomik ve sosyal yönleriyle geliştirme biçimidir.

Tam zamanlı mesleki ve teknik eğitim modelinde eğitim gören öğrenciler 8 veya 10 yılı kapsayan zorunlu eğitim görmektedirler. Zorunlu temel eğitim bittikten sonra bazı gençleri iş hayatını yönlendirilirken başarılı olan gençleri ise yüksek öğretime yönlendirilmektedir.

Bilginin hızla artması ve biliminde paralel olarak gelişimi teknolojinin her geçen gün yenilenmesine olanak sağlamıştır. Bu yenilenme ise ülkelerin eğitim sürecini etkilemektedir. Bu sebeple eğitim programlarının güncel tutulması ve koşullara uygun olması son derece önemli bir husustur.

Mesleki ve teknik eğitim programlarının gelişmesi ülkenin istihdam alanlarının genişlemesine yol açmaktadır. Gelişmiş Ülkerler de bireylere verilen mesleki ve teknik eğitimde teknolojiyi anlayarak kullanabilecekleri temel beceri, problem çözme ve iletişim, iş içerisindeki disipline sahip olunmasına önem verilmektedir. Teknolojik gelişmeleri takip ederek eğitim sistemi ile yapılandırılıp endüstrinin ihtiyacı olan insan gücünü sektöre kazandırmayı hedeflemektedirler.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğitim Kategorisi Teknik Eğitim Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.