Firma Arama Sonuçları

Toplam 46 kayıtlı firma bulundu

Tekstilden Ambalaj ve Paketleme Malzemeleri

Ambalaj; eşyanın kırılmasını, çizilmesini engellemek, en güvenilir ve temiz koşullarda gönderim yapılmasını sağlama ve depolanmasını kolaylaştıran plastik madde, oluklu mukavva ya da kağıtlara verilen isimdir. Ambalajların en önemli kullanım alanının başlıcası tüketiciye satılırken ürünü kaplayan ambalajıdır. Bu ambalajın amacı doğrudan teması engellemektir. Ambalaj bileşenleri olarak kapak ve etiket örnek verilebilir.

Tekstil bilindiği üzere insanoğlunun en önemli gereksinimlerinden birini karşılamaktadır. Tekstil her çeşit elyaftan örme, dokuma metotlarını kullanarak ürün elde etme işlemidir. Tekstil sektörünün faaliyet alanı çoğunlukla konfeksiyon ile karıştırılmaktadır. Tekstil elyafın elde edilmesinden iplik ve kumaş yapımına doğru uzanırken konfeksiyon ise hazır giyim üreten sanayi dalına verilen bir addır. Üretilen ürünün son adımı ambalajlanıp paketlenmesidir.

Tekstilde ambalaj ve paketleme malzemeleri olarak poşet, plastik, balonlu naylon,çuval sayılabilir. Üretilen ürünlerin taşınma esnasında kirlenmemesi, yırtılmaması ve güvenli bir şekilde gönderimi sağlanıp depolanması için çok iyi şekilde ambalajlanıp paketleme yapılması gerektirmektedir.