Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 68.810 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Demir - Çelik - Metal Firma Rehberi

Dünya üzerinde en çok kullanılan demir, çelik ve metal elementlerin kısaca bilgilendirmesini yaparsak:
Demir, dünyada en çok bulunan dördüncü mineral ve elementtir. Kullanım alanları Mısır ve Sümerlere dayanan demir mızrak uçları, süs eşyası ve bıçak yapımında sıklıkla kullanılmıştır. Maliyeti düşük ve yer kabuğunda fazla olması sebebiyle günümüzün hemen her alanda kullanılır. Eskiden beri süslemek amacıyla yapılan ferforje sanatı demir olmasaydı yapılamayacaktı.

Sanayide kullanımı oldukça geniş demirin birçok endüstride en çok döküm işlerinde, çeliğe dönüştürülerek de çelik sanayisinde yer almaktadır. Maliyetin ucuz olması sebebiyle inşaat sektöründen otomotiv sektörüne kadar birçok sektör ve alanda demir kullanılmaktadır. Dünya üzerinde en çok demir ABD’de çıkarılmaktadır.

Çelik ise araçlardan dikiş iğnesine kadar kullanım alanı çok demir elementi ve karbon bileşiminden oluşan bir alaşımdır. Yemek yaptığımız tencereler, oyun parkları, kullandığımız bilgisayar ve cep telefonundan araç motorlarına kadar insan hayatının vazgeçilmezlerinden biridir. Paslanmaz ve dayanıklılığı demirden ayırdığı özelliklerdir. Çelik metali sayesinde günümüzde özel eşyalarımızı saklamamıza yarayan çelik kasalar üretilmiştir.

Metal; yüksek ısı ve elektrik iletkenliği, kendine has parlaklığı, kolay şekillendirmeye elverişli elementtir. Sert ve sağlamdır. Değerli metallerimiz olan altın, gümüş, bakır, platin istenilen alet ve edevata dönüştürülebilmektedir.

Demir-Çelik-Metal elementlerinin bu kadar sık kullanılması beraberinde bunları üreten, şekillendiren firmaların açılmasına olanak sağlamıştır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.