Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.225 kayıtlı firma bulundu

Beyaz Eşya Kategorisi Endüstriyel Mutfak ve Ekipmanları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Endüstriyel Mutfak ve Ekipmanları Firma Rehberi

Endüstriyel mutfak, hem kullanımı uygun mutfak ihtiyaçlarının paslanmaz çelikten imal edilerek mutfak proje başlangıcından son kullanım şekline kadar hazırlanan işletmeye endüstriyel mutfak sektörü denilmektedir. Her sektöre hizmet verebilecek donanıma sahip endüstriyel mutfak ve ekipmanları firmaların mutfak ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydeki beyaz eşyaları uzun süre kullanıma uygun ürün ve gereçlerini imal edip satışını yapmaktadır. Endüstriyel mutfak sanayinin oldukça geniş hizmet yelpazesi bulunmaktadır. Bu hizmet sektörlerinin başlıcaları şu şekilde sıralanabilir; otel restoran mutfağı, hastane bar pastane mutfağı, dinlenme tesisi mutfağı, gemi okul yurt mutfağı.

Endüstriyel mutfak operasyon süreçleri üç kısma ayrılmaktadır. Depolar, ana mutfak ve servis mutfağıdır. Depolar özellikle soğuk hava depoları et ve sebzelerin tazeliğini koruma amacıyla yapılmıştır. Çabuk bozulmayan gıdalar ise günlük kiler odalarında muhafaza edilir. Ana mutfakta hazırlık, pişirme ve bulaşık yıkama bölümleri mevcuttur. Servis mutfağında ise servis hazırlık üniteleri bulunmaktadır. Bu üniteler sıcak-soğuk ve nötr ünite olmak üzere üçe ayrılır.

Her sektöre uygun endüstriyel mutfak kurmak için mutfak ve servis mutfağının kolanları, kirişleri, su ve elektriğine bakılmalıdır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Beyaz Eşya Kategorisi Endüstriyel Mutfak ve Ekipmanları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.