Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 5 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Kesintisiz Güç Kaynağı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kesintisiz Güç Kaynağı Firma Rehberi

Kesintisiz güç kaynakları elektrik enerjisi ile şarj edilen, şebekede meydana gelebilecek ani değişimler, yükselmeler ve gerilim dalgalanmalara karşı koruyan hem de elektrik kesintileri sırasında enerji üretimine devam ederek sistemin devamlılığını sağlayan cihazlardır.

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile devamlılığını sağlayan sistemlere karşı iki görevi bulunmaktadır. Birinci sistemde olumsuz şebeke koşullarına karşı koruma sağlamaktadır. İkinci sistemde ise enerji kesintisi esnasında bünyesinde depoladığı enerjiyi belli süreliğine sistemine aktararak sistemde bulunan acil işlemleri tamamlamak adına kullanıcıya zaman tanımaktadır.

Endüstriyel tesislerin büyük bir bölümünde elektrik motorları bulunmaktadır. Elektrik motorlarının çalışmaması durumunda üretim tesisleri durmuş olur. Bilgisayar sistemleri, haberleşme sistemleri, tıbbi cihazlar, alarm ve denetim sistemlerinde yedek enerji gerekmektedir. Ülkemizde genellikle elektrik kesintileri meydana gelmektedir. Ayrıca elektriksel şebekelerinde düşük veya yüksek gerilimi, ani voltaj yükselmeleri ülkemizde görülmektedir. Bu tür durumlarda zarar görmemek adına elektriksel sistemlerin koruması ve yedek enerji sağlanması gerekir. Kesintisiz güç kaynakları jeneratörle karıştırılmamalıdır. Enerjinin kesildiği zaman aralığı ile jeneratörün devreye girdiği zaman arasında belli bir süre geçmektedir. Bu zaman sırasında kesintisiz güç kaynakları devreye girmektedir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Kesintisiz Güç Kaynağı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.