Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 264 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Uydu Sistemleri Montaj Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Uydu Sistemleri Montaj Firma Rehberi

Çağımızın en büyük teknolojisine sahip olan uydular, dünyanın binlerce kilometre üstünde binlerce ayna bulunur. Alınmış veriyi başka bir noktaya ulaştırma işlemini sağlayan aynalar insanlık adına büyük önem taşır.

Uydu kanalları izlemek için kullanılan uydular, Dünyadan hemen hemen 40.000 kilometre yükseklikte bulunmaktadır. Dünya’dan gönderilmiş olan yayın sinyalleri istenilen kapsama alanına ulaştırılmış olmaktadır. Bunlar ayna görevi görmektedirler. Uydular dünyanın yörüngesinde bulunarak üzerlerinde bulunan gaz ise itme görevi görmektedir. 

Dev paneller güneş enerjisi sağlar ve uyduların ömrü 12 yıldır. Gazı biten uydular kullanım dışı olmakla beraber 12 yıl boyunca kullanılan uydular eski teknoloji kapsamına girdiği için pek tercih edilmemektedir. 

Haberleşme uyduları, askeri uydular, meteoroloji uyduları ve uzay araştırma uyduları olarak 4 çeşit uydu bulunmaktadır. Haberleşme uyduları verici uydulardan gönderilen manyetik dalgaları taşıyıcı frekanslara ileterek Dünyada bulunan istasyona gönderilir. Bu uydu televizyon, radyo, telefon, İnternet, faks uygulamaları bir noktadan bir noktaya tekli ya da çoklu iletme imkânı sağlar. Uydu sistemleri montajını işin ehli kişilere yaptırarak kullanabilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Uydu Sistemleri Montaj Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.