Firma Arama Sonuçları

Toplam 632 kayıtlı firma bulundu

Uzaktan Eğitim

Her geçen gün artan iş temposu, erken yaşta geçim sıkıntısından kaynaklı çalışma zorunluluğundan kaynaklı eğitime devam edemeyen birçok öğrenci mevcut. Bu gibi bireylerlerin eğitimlerine devam edebilmeleri için uzaktan eğitim fakülteleri açılmıştır.

Uzaktan eğitim, öğrenci kampüse gitme zorunluluğu olmadan, bilgisayar aracılığıyla sanal ortamda, sesli, görüntülü ve canlı olarak dersin işlendiği, öğrencinin istediği takdirde tekrardan dersi izleyebileceği yenilikçi bir eğitim sistemidir. Uzaktan eğitim sisteminde vize sınavları bilgisayar ortamında yapılırken final sınavları için kampüse gidilmesi gerekmektedir. Güz ve ilkbahar dönemleri olmak üzere iki kez üniversite harcı yatırılması gerekmektedir.

Uzaktan eğitimin avantajları, engeli eğitimine sorun olmaması için engelli arkadaşlarımıza çok daha kaliteli eğitim hakkı sunmasıdır. Fırsat eşitliği sunar. Hayat şartlarından kaynaklı geleneksel eğitimden yararlanamayan öğrenciler için en ideal eğitim sistemidir. Çalışan kişilerin işyerlerinde izin alma sorunu yaşamadan derslerine devam edebilmelerini sağlamaktadır. Örgün eğitimde gereken ulaşım, barınma ve yemek sorunlarını ortadan kaldırır. Öğrencilerin eğitim ortamına İnternet aracılığıyla istedikleri saatte erişim olanağı sağlar.