Firma Arama Sonuçları

Toplam 1.234 kayıtlı firma bulundu

İnternet Kafeler

İnternet kafe veya siberkafe, ücret ödenerek belirli saatler ya da dakika arasında İnternet erişim hizmeti sağlayan sosyal alanlara denmektedir. Bazı İnternet kafeler saatlik ücret almak yerine günlük veya aylık abonelik sistemiyle almaktadır. Çoğu İnternet kafe de yiyecek ve içecek hizmeti sağlanmaktadır.

Eskiden bilgisayarların bu kadar yaygın olup her evde bulunmaması sebebiyle açılmışlardır. Oyun oynamak, araştırma yapmak ya da sosyalleşmek için gidilirdi. Günümüzde eskisi kadar rağbet görmese de her sokakta hemen hemen görmek mümkün. İnternet kafeler artık dünyanın hemen hemen her yerinde mevcut olması gezen insanlar için biçilmiş kaftan olmuştur. Gelişmekte olan ülkelerde bilgisayar alacak maliyeti sahip olmayanlar ortaklaşa kullanma metodunu getirerek ülkelerine İnternet girişini sağlamış oldular.

Türkiye İnternet Kafeleri (TİEV) tarafından yapılan anket ve araştırmalar sonucunda Türkiye’de yaklaşık olarak 30 bine yakın İnternet kafe bulunmaktadır. Evinizde yapmanız gereken ödev veya işiniz var ancak elektriğiniz ya da İnternetiniz gitti ise sizlere listelediğimiz en yakın konumdaki İnternet kafelere gidebilir işlerinizi ve ödevlerinizi halledebilirsiniz.