Firma Arama Sonuçları

Toplam 408 kayıtlı firma bulundu

ÇOBAN TURİZM AKIN ÇOBAN

(Toplamda 0 Yorum)

Veri Kurtarma

Hepimiz hayatımızın her alanında teknolojik ürünleri kullandığımız teknoloji çağda yaşamaktayız. Unutulmasını istemediğimiz güzel anılarımızı video ve fotoğrafları, işlerimizle ilgili önemli proje ve notlarımız cihazlarımızın hafızasında saklamalıyız. Maalesef birçok kişinin başına gelmiş olduğu bu dosyalar ve fotoğraflarımız hafızadan silinebilmekte. Tahmin edildiği üzere bu çok can sıkıcı bir durum.

Ancak günümüzde veri kurtarma hizmeti veren firmalar mevcut, bu sayede güzel anılarımız ve emeklerimiz büyük ölçüde kurtarılabilmekte.
Peki, veri kurtarma nedir? Kaybettiğiniz tüm dosyalar ve bilgilerinizin geri getirilmesi işlemine denmektedir. Bu oldukça zahmetli ve profesyonel işlem gerektiren bir durumdur. Teknolojinin hızla gelişmesi sebebiyle 1980 yılından beri veri kurtarma hizmeti verilmektedir. Veriler genel anlamda manyetik, elektronik ve optik ortamlarda muhafaza edilmektedir. Manyetik olarak hard diskler, diskler, teyp ve yedekleme kartuşları sayılabilir. Elektronik olarak bellek kartları örnek verebiliriz. Optik olarak da CD ve DVD ler sayılabilir.

Veri kaybı yaşanan ortamların titizlik gerektiren çalışmalarla geri getirilebilir. Bu yüzden seçtiğiniz firmanın profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz.