Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 35.636 kayıtlı firma bulundu

Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Yazılım Şirketleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Yazılım Şirketleri Firma Rehberi

Hem ülkemizde hem de dünya çapında bilgisayarların gündelik işlerinden şirketlerin yönetilmesine kadar her alan ve sektöre girmesi, bilgisayar hakimiyetine girmemizi sağlamıştır. Genel olarak bilişim sektörü adı ile de anılan iş kolu, kurumsal ve özel olarak iş devamlılığını sürdüren pek çok firma yaratmıştır. Bunlardan biri de yazılım şirketleridir.

Yazılım nedir, çalışma prensibi nasıl oluşur? Öncelikle, kısaca yazılım hakkında bilgi vermek gerekirse; Yazılım teknoloji de bir terimdir. Hem bilgisayar sistemini hem de kullanıcıların işlerini rahatlıkla yapmaları için gerekli komutları veren topluluğa yazılım denmektedir.

Web yazılım, masaüstü yazılım ve mobil yazılım olmak üzere üç ana kategori yazılım türü vardır. İnternet ve akıllı telefon kullanımının artması ile birlikte masaüstü yazılımı yerini mobil yazılım ve web yazılımına bıraktı. Web yazılım ve mobil yazılım hızlı bir şekilde yaygınlaştı.
Uygulama yazılımları ve sistem yazılımları olarak ikiye ayrılır;
Uygulama yazılımları; kullanıcıya odaklı programa diliyle hazırlanan yazılımlara denmektedir. Eğlence yazılımları, ticari yazılımlar, sunum yazılımları ve genel amaçlı uygulama yazılımları bu guruba örnektir.
Sistem yazılımları; program diliyle hazırlanmış yazılımların sorunsuz bir biçimde çalışmasına destek olan yazılımlara denmektedir. Hizmet yazılımları, işletim sistemi yazılımları bu yazılım türüne girmektedir.

Kurumsal veya özel olarak hizmet veren firmalar mevcuttur. Müşterinin isteği doğrultusunda hizmet şekli sağlamaktadır. Yazılım firmaları her çeşit hizmet seçenekleri vardır. Ancak bazı firmalar belli sektörlerde yoğunlaşır. Bunun yanı sıra web tasarımını da üstlenen firmalar vardır. Şirketin kendi web sayfasını istediğiniz görsel özelliklere göre karar verme sürecinden altyapı sağlama aşamasına kadar sizlere yardımcı olur, sitenin bakımı ve sorun çıkması durumunda düzeltme işlemi yapmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Yazılım Şirketleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.